مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» سنگ راه پله ساختمان

زمانی که یک معمار تصمیم به ساخت یک ساختمان می‌گیرد، باید به فکر مرغوب‌ترین و استانداردترین مصالح جهت ساخت باشد. ساختمانی ایمن می‌تواند جان چندین خانوار را حفظ کند. پس از ایمنی ساختمان، تأثیرگذارترین بخش ساختمان نمای آن و طراحی راه پله است. حتی هنگام خرید منزل، اکثر خریدارها ضمن ایمنی ساختمان، ظاهر ساختمان را در اولویت دوم خود قرار می‌دهند.

راه پله ساختمان محلی است که هم ساکنین ساختمان و هم مهمان‌ها هنگام تردد با آن سر و کار دارند. پس بهتر است معماران هنگام ساخت منزل مسکونی یا تجاری از مرغوب‌ترین، خوش‌رنگ‌ترین و زیباترین سنگ راه پله استفاده کنند. مرسوم‌ترین رنگ برای طراحی راه پله ساختمان رنگ کرم و سنگ گرانیت است.

سنگ راه پله یکی از اجزای جدای ناپذیر ساختمان سازی محسوب می شود. از آنجایی که کارایی آن زیاد است نیاز است از سنگی استفاده شود که مقاومت و استحکام بسیار بالایی داشته باشد. سنگ های که مرغوب نباشند در طی گذر زمان دچار فرسایش می شوند و با کوچک ترین ضربه ای دچار شکستگی می شوند. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون معرفی سنگ راه پله مطالبی را با شما عزیزان در میان بگذاریم تا انتخابی متمایزتر در پیش روی شما قرار بگیرید پس با ما همراه شوید.


انواع سنگ راه پله و کاربرد آن‌ها

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

سنگ‌های گرانیتی جلا و درخشندگی بسیار عالی و چشمگیری دارند.

سنگ گرانیتی به دلیل نداشتن آهک، مقاوم و برای طراحی راه پله مناسب است. هر سنگی که دارای آهک باشد مقاومت پایینی دارد.

سنگ گرانیتی دارای مقاومت بالایی در برابر مواد اسیدی و قلیایی است. سنگ‌ها جهت تمیز بودن باید با مواد شست و شو داده شوند. برخی سنگ‌ها قابلیت تحمل این مواد شیمیایی را ندارند و دچار ساییدگی سنگ می‌شوند. اما گرانیت به شدت در مقابل این تغییرات مقاومت نشان می‌دهد.

سنگ گرانیت در برابر نفوذ آب نیز بسیار مقاوم است و به هیچ عنوان مشکلی برایش در برابر آب به وجود نمی‌آید، مشکل ساییدگی سنگ را ندارد و بنابراین برای طراحی راه پله مناسب است.

سنگ راه پله – مرمر

برای نمای داخلی ساختمان از سنگ‌هایی با جنس مرمر استفاده می‌شود.

سنگ‌هایی با جنس مرمر از دو عنصر کلسیت و دولومیت تشکیل شده‌اند.

سنگ مرمر مقاومت بسیار بالایی در برابر هوازدگی دارد.

سنگ‌های مرمر طول عمر بسیار بالایی دارند و برای طراحی راه پله مناسب است.

سنگ مرمر به دلیل داشتن ظاهری لوکس و زیبا جزو محبوب‌ترین سنگ‌های ساختمانی است.

سنگ راه پله تراورتن

تراورتن سنگ آهکی است که در مدت زمان طولانی به وجود می آید و مواد تشکیل دهند تراورتن متخلخل های هستند که حفره های بسیار دارند. اگر بخواهید از سبک روستیک برای دیزاین کردن منزل خود پیروی کنید به شما توصیه می کنیم از شکل خام آن که حالتی خشن، طبیعی و روستایی دارد بهره بگیرید و اگر می خواهید یک دکوراسیون لوکس را به تصویر بکشید به شما محصول فرآوری شده را توصیه می کنیم که فضای خالی آن با مواد سیمانی، اپوکسی و رزین پر شده است.

دو محصول خام و فرآوری شده

ایده ال برای دکوراسیون روستیک و مدرن

طیف رنگی عاج فیلی تا قهوه ای طلایی

تم های رنگی این محصول عاج فیل تا قهوه ای طلایی است و در رده سنگ های قیمت مناسب قرار دارد از همین رو بسیار در ساختمان سازی های کم خرج مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ راه پله مرمریت

 سنگ های مرمریت از دو عنصر کلسیت و دولومیت تشکیل شده اند و از مرغوب ترین محصولات برای پله های محسوب می شوند. اگر برای یک محیط اداری قصد تعبیه پله را دارید باید بگویم به دلیل مقاومت بالا این محصول ایده ال ترین انتخاب به شمار می آید. مرمریت مقاومت بسیاری در برابر هوازدگی دارد و طول عمر این محصول نیز در امکان پر رفت و آمد بسیار بالا است. این سنگ توانایی عبور نور را از خود دارد و شبیه سنگ های مرمر در برابر باران های اسیدی بسیار مقاوم هستند. از همین رو به راحتی برای فضای بیرون از ساختمان از این سنگ استفاده می شود. اگر نیاز به ابعاد بزرگ مرمریت دارید می توانید از اسلب مرمریت برای فضای داخل یا بیرون استفاده کنید.

 • مقاوم در برابر هوا زدگی
 • قیمت تمام شده بالا
 • قابلیت عبور نور

این نوع سنگ تقریبا قیمت بالایی دارد پس اگر گرانیت قدری برای شما گران تمام می شود به شما خرید یک محصول با کیفیت و با قیمتی منصفانه تر از گرانیت که مرمریت است را توصیه می کنیم.


ویژگی های سنگ راه پله

چه نوع سنگی برای راه پله انتخاب کنیم:

 • مقاومت بالا در برابر نفوذ آب
 • مقاوم در برابر هوازدگی
 • عدم آسیب دیدگی به دلیل ضربه خوردن
 • مناسب برای مکان های پر رفت و آمد
 • مقاوم در برابر باران های اسیدی
 • تم های رنگی جذاب
 • مناسب برای فصل های سرد زمستانی و یخ بندان
 • مقاومت بالای سنگ در برابر اصطکاک و عدم فرسایش سنگ
 • سنگ های لوکس برای دکوراسیون مدرن و سنگ های خام برای ایده پردازی روستیک


فرم ارسال نظر  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   ساخت وبلاگ   |   روانشناس ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده