مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» قيمت سنگ مرمر

قيمت سنگ مرمر

سنگ مرمر چيست؟


سنگ مرمر به سنگي گفته مي شود که بسيار درخشان باشد و قابليت صيقلي پذيري آن بسيار بالا باشد تا حدي که شبيه آينه بتواند نور را منعکس کند. سنگ مرمر تم هاي رنگي بسيار متفاوت با طرح هاي بسيار متنوعي را از آن خود کرده است. از آنجايي که تنوع اين سنگ بسيار زياد است براي دکوراسيون پله، نماي داخلي، ستون ها و کف بسيار از آن استفاده مي شود. از آنجايي که قدري قيمت سنگ مرمر گران است به عنوان سنگ فرش تزئيناتي از آن استفاده مي شود. از سنگ مرمر سبز در ايران بيشتر براي امکان مذهبي استفاده مي شود.

اين سنگ صيقلي پذيريي بسيار بالا دارد، در دکوراسيون هاي لوکس استفاده مي شود و تم ها و طرح هاي رنگي بسيار متفاوت دارد.


معادن مرمر موجود در ايران:

در مکان‌هايي از ايران معادن مهمي از مرمر وجود دارد که از شاخص‌ترين اين مکان‌ها مي‌توان به مرمر پرتقالي کاشمر، مرمر سبز عباس آباد جلفا، مرمر خلج خراسان، مرمر سبز آب باريک آذرشهر، مرمر صورتي نقده، مرمر اسفند کرمان، جوشقان اصفهان، مرمر سبز شاهين دژ، مرمر سبز توران پشت يزد و مرمر سبز بورق يزد و تنگويه (تلنگويه) سيرجان، ده رستم بم و معادن مرمر محلات و استان فارس را نام برد.ويژگي هاي سنگ مرمر:

  • تراکم بسيار بالا
  • ساب پذيري فوق العاده
  • مقاومت سايشي بسيار بالا
  • سطح براق و صيقلي
  • مقاومت فشاري مناسب
  • تخلخل بسيار مناسب
  • جذب آب نا چيز
  • قابليت عبور نور

و …


قيمت سنگ مرمر به عواملي بستگي دارد:

1 - کيفيت و آناليز سنگ 

مهمترين پارامتر کيفيت سنگ ، آناليز فيزيکي و شيميايي آن سنگ ميباشد . و هر چه قدر آناليز سنگ مرمر به حد مطلوب نزديکتر باشد از کيفيت بالاتري برخوردار است و به مراتب قيمت بالاتري خواهد داشت 

2 - رنگ و طرح متفاوت 

سنگ هاي مرمر تنوع زيادي نسبت به ساير سنگ هاي ساختماني ندارند . هر چه قدر سنگ مرمر، رنگي خاص ويکدست و پاک باشد از قيمت بالاتري نيزبرخوردار است .

3 - قطر و ابعاد سنگ 

سنگ هاي مرمر بيشتر به صورت اسلب فرآوري ميگردد و ابعاد بزرگ مرمر و ضخامت سنگ مرمر هر چه قدر بيشتر و بزرگتر باشد قيمت آن نيز افزايش ميابد .

4 - سورت دقيق سنگ 

سنگ هاي مرمر داراي سورت هاي مختلفي هستند که پس از مرحله برش و ساب سورت بندي ميگردد . سنگ هاي مرمر که بصورت اسلب فرآوري ميگردد چنانچه بصورت بوک مچ باشد از قيمت بالاتري برخوردار است . 

 5 - نوع فرآوري سنگ 

نوع فرآوري سنگ نقش تعيين کننده اي در قيمت سنگ مرمر دارد . نوع رزين يا اپوکسي ، استفاده از تکنولوژي UV ، دقت در برش و گونيا بودن سنگ ، ميزان ساب و پوليش سنگ ، توري پشت سنگ و نوع بسته بندي و حمل ونقل سنگ هاي مرمريت در قيمت سنگ هاي مرمرتاثير خواهد داشت . 

6 - اندازه و قواره کوپ سنگ

7 - نوع و ماهيت سنگ

8 - هزينه هاي استخراج و خريد کوپ

9 - نوش برش و فرآوري

10 - سورت يا درجه بندي سنگ

11 - پاک بودن و حداقل بودن ميزان رگه هاي موجود در سطح سنگ

12 - قابليت ايجاد قاب هاي بوک مچ و فورمچ

13 - هزينه هاي حمل و نقل

و …

علاوه بر فروش داخلي ، سالانه مقادير قابل توجهي از اين سنگ به صورت خام (کوپ) به سراسر جهان صادر مي گردد که قيمت جهاني کوپ اين سنگ نيز داراي قيمتي بسيار بالا و نجومي مي باشد و اين نکته گوياي آن است که سنگ مرمر در جهان جايگاه بسيار ارزشمند و بالايي دارد.فرم ارسال نظر  دستگاه آب قلیایی دکتر مومنی   |   روانشناس ایرانی در لندن   |   ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! در 60 ثانیه وبلاگ خودتو بساز !! مشاهده